• Základná škola, Lastomír 144
  • +421 x 056/6473238

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Nedeľa 21. 10. 2018

Vitajte na EduPage

Milí žiaci,

na tejto stránke nájdete rôzne informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

• Jablko – sladké, voňavé, šťavnaté….

Jablko je jednou z najzdravších druhov ovocia a každý jeho šťavnatý kúsok zásobuje telo energiou, vďaka obsahu ovocných kyselín spoľahlivo uhasí smäd a dobre zasýti. Jablká si môžeme dopriať v rôznej podobe. Najlepšie chutia priamo zo stromu, no môžeme si ich aj nasušiť do zásoby a odložiť si tak cenné vitamíny na zimu. Nič nepokazíme, ak ich využijeme pri príprave koláčov a iných sladkostí.

Nie nadarmo je v októbri vyhlásený SVETOVÝ DEŇ JABLKA. Aj my sme si ho pripomenuli tým, že sme si zasúťažili, vyrobili ježkov s jabĺčkom, zahrali si jablkové pexeso a tiež sme jabĺčko ochutnali.

• Úlohou dopravnej výchovy v školách je postupne pripraviť deti na samostatný pohyb v cestnej premávke – ako chodcov alebo cyklistov – pričom je potrebné mať na zreteli aj aspekt výchovy budúcich vodičov motorových vozidiel. Túto učebnú činnosť sme zrealizovali na multifunkčnom ihrisku. Deti sa oboznámili so základnými vedomosťami a získali zručnosti a návyky zamerané na bezpečné správanie sa v rôznych dopravných situáciách.

• Naša škola sa zapojila do projektu Detský čin roka. Prosíme, aby ste zahlasovali za náš detský čin - Dobrý nápad. Môžte zahlasovať aj každý deň. Ďakujeme!

• Základná škola, Lastomír 144
    072 37 Lastomír č.144