• Základná škola, Lastomír 144
  • +421 x 056/6473238

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Štvrtok 21. 6. 2018

Vitajte na EduPage

Milí žiaci,

na tejto stránke nájdete rôzne informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

• Do galérie Školský výlet boli pridané fotografie.

V stredu 20.6.2018 sme sa vybrali na školský výlet. Cieľom bola návšteva Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove. Počasie nám prialo. Najprv sme cestovali vlakom. Mnohí z nás po prvýkrát. Cesta ubehla rýchlo a už sme boli v Trebišove. Zo stanice k múzeu je to riadny kus cesty, ale nám to neprekážalo, pretože sme sa veľmi tešili. Začala prehliadka expozícií. Najprv sme si prezreli expozíciu histórie poľnohospodárstva na Východnom Slovensku. Videli sme parné oracie súpravy, poľnohospodárske stroje a mechanizmy. Potom nasledovala prehliadka expozície ľudového odevu južného Zemplína, kde sme mohli vidieť odev z prvej polovice 20. storočia. Navštívili sme aj expozíciu ľudovej drevorezby a plastiky Zemplína. Najzábavnejšou však bola expozícia poľovníctva a ochrany zveri v priestoroch "Koniarne", kde sme sa dozvedeli mnohé informácie o zvieratkách a tiež sme si zasúťažili a plnili rôzne úlohy. Na dvore areálu bola pracovníčka hvezdárne, ktorá nám dovolila pozorovať Slnko prostredníctvom ďalekohľadu. Po prehliadke sme nakúpili suveníry a išli si oddýchnuť do krásneho parku s jazierkom, v ktorom rástli lekná. V blízkosti stálo nádherné mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho, ktoré patrí medzi najcennejšie chránené kultúrne pamiatky v Trebišove. Videli sme tiež pozostatky vodného hradu Parič. Na záver nechýbala zmrzlina a cesta vlakom domov.

• Do galérie Návšteva z hvezdárne boli pridané fotografie.

18.6.2018 nás navštívili pracovníci hvezdárne v Michalovciach. Pre 3. a 4. ročník urobili prednášku o slnečnej sústave a gravitačnej sile. Mladší žiaci sa zoznámili s planétami zábavnou formou. Keďže bolo zamračené, nemohli sme pozorovať slnko hvezdárskym ďalekohľadom. Dúfame, že na budúci rok sa pôjdeme do hvezdárne pozrieť my.

• Do galérie MDD v mestských kasárňach boli pridané fotografie.

Deň detí sme strávili v priestoroch 22.mechanizovaného práporu /v mestských kasárňach/ v Michalovciach,kde sme si prezreli vojenskú techniku, videli sme hasenie ohňa penou a pomaľovali nás aj na tvár. Užili sme si to!

• Základná škola, Lastomír 144
    072 37 Lastomír č.144