• Začiatok školského roka 2023-2024

Milí žiaci,

dovoľte nám, aby sme Vás srdečne pozvali na slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024, ktoré sa uskutoční 4. septembra 2023 (pondelok) o 9:00 hod. v areáli základnej školy.

• Ocenenie žiakov za úspešnú reprezentáciu školy v rôznych súťažiach

• Rozlúčka so štvrtákmi

• Školská športová olympiáda

V stredu 28.6.2023 si žiaci našej školy zmerali sily v skoku z miesta,  člnkovom behu,  hode kriketovou loptičkou a prekážkovej dráhe na Školskej športovej olympiáde.  Všetci získali medailu a sladkú odmenu za podané športové výkony. Športu zdar!

• Cvičenia v prírode

• Mihaľovski deski

23.6.2023 sme vystúpili v Michalovciach v MsKS s predstavením Červená Čiapočka na prehliadke divadiel.

• Deň detí

Oslávili sme ho športovaním, zábavnými hrami a maľovaním na telo. Dostali sme aj balíčky s ovocím.

• Festival kníh pod holým nebom v Trebišove

V stredu 31.5.2023 sme cestovali autobusom i vlakom do Trebišova na Festival kníh pod holým nebom. Pozreli sme si divadielko Danka a Janka v podaní divadla BABADLO, dozvedeli sme sa ako rozpoznať nebezpečnú situáciu a podať prvú pomoc, čítali sme si v tráve na sedacích vakoch, vytvorili sme si vlastné knižky, kreslili na chodník a absolvovali sme aj iné pele - mele aktivity pred MsKS, ktoré zorganizovala Zemplínska knižnica v Trebišove.

• Športová olympiáda žiakov 1.st. ZŠ

Zúčastnili sme sa už 15.ročníka športovej olympiády tentokrát v Iňačovciach. Získali sme tieto umiestnenia:

Emma Gamrač - 1.miesto, prekážkový beh,  dievčatá

Maroš Tokár - 1.miesto, prekážkový beh, chlapci

Emma Gamrač a Maroš Tokár - 2.miesto, spoločný beh dvojíc so zaviazanou nohou

• Medzinárodný deň mlieka

Pripomenuli sme si význam mlieka a mliečnych výrobkov.

• Deň matiek

Pripravili sme program pre naše mamičky a babičky na Deň matiek. Vystúpili sme v pondelok 15.5.2023 v kultúrnom dome.

• Štúrov Zvolen

Filip Sikorai získal 3.miesto v regionálnom kole súťaže v rétorike Štúrov Zvolen. Blahoželáme!

• SOS DEŇ V OC ZEMPLÍN

Počas siedmeho ročníka podujatia mohliť deti a široká verejnosť vidieť záchranárov, policajtov, hasičov,  rukojemnícku drámu, prepad autobusu, zlaňovanie zo strechy. Zaujímavé boli aj policajné psy v akcii či zásah kukláčov.

22.apríla 2023 si pripomíname 53. výročie osláv Dňa Zeme. Ide o ekologicky motivovaný sviatok upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia. V súčasnosti patrí Deň Zeme medzi najuznávanejšie podujatie na záchranu Zeme. Aj my sme si pripomenuli tento deň v našej škole. Pozreli sme si prezentáciu o našej planéte Zem, súťažili sme a zamerali sme sa na opätovné využitie odpadových materiálov. Vznikli nám pekné postavičky -  motýliky z nepotrebných roliek z toaletného papiera i farebného papiera.

• Detské divadelné Košice

2. miesto v striebornom pásme - krajské kolo súťaže

Zúčastnili sme sa na 25.krajskej súťažnej prehliadke detskej dramatickej tvorivosti Detské divadelné Košice a získali sme cenu detskej poroty za účasť a 2.miesto v striebornom pásme za inscenáciu Červená čiapočka. Tešíme sa!

• Príroda a poľovníctvo očami detí

Výtvarná súťaž - 1.miesto

Zúčastnili sme sa súťaže s tematikou poľovníctva, ktorá bola vyhodnotená v rámci 21. ročníka Zemplínskych poľovníckych slávností 15.4.2023 v Hoteli Družba. Žiak Maroš Tokár získal 1.miesto so svojou kresbou vo svojej kategórii. Tešíme sa!!!

• Beseda s psychologičkou

Navštívila nás pani psychologička, ktorá s deťmi realizovala rôzne aktivity na tieto témy: Ako hravo zvládnuť konflikty, Moderné komunikačné technológie a deti a Plávame na jednej lodi.

Od 6.4. 2023 do 11.4 2023. Nástup do školy je v stredu 12.4.2023.

• Recitačná súťaž

Už tradične sme sa zúčastnili recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy v Drahňove na ZŠ Alapiskola. Bianka Danisová sa umiestnila na 3.mieste v prednese poézie. Obe dievčatá získali diplom.

• Hviezdoslavov Kubín

Emma reprezentovala našu školu na regionálnom kole súťaže. Účasť a konkurencia bola veľká - 47 súťažiacich v 1.kategórii. Vystúpila s prózou od Ondeja Sliackeho Plyšový medvedík a získala diplom za účasť a úspešnú reprezentáciu školy.