Navigácia

Navigácia

  • 11. 4. 2017

   Do galérie Súťažili sme v Drahňove boli pridané fotografie.

   Zúčastnili sme sa recitačnej súťaže v Drahňove, kde sa naša žiačka Diana Mizerová umiestnila na 1.mieste vo svojej kategórii. Blahoželáme!

  • 6. 4. 2017

   Do galérie Slávik Slovenska 2017 - školské kolo boli pridané fotografie.

   Do súťaže Slávik Slovenska sa každoročne zapájame. Je to súťaž v speve ľudových piesní, ktorej garantom je Peter Dvorský. Súťažiaci, ktorí sa zapojili do  školského kola, sa tento rok umiestnili takto:

   1.miesto - Valika Kančiová

   2.miesto - Svetlana Šeňkiová

   3.miesto - Daniela Šeňkiová a Michaela Kančiová

  • 31. 3. 2017

   Do galérie Noc s Andersenom boli pridané fotografie.

   Minuloročný rekord bol prekonaný! Na Noc s Andersenom sa prihlásilo 235 verejných a školských knižníc na Slovensku. Noc v škole alebo Noc s Andersenom je podujatie, ktoré je u žiakov veľmi obľúbené. Deti priťahuje nezabudnuteľný večerný program, ktorý pre ne pripravujeme a ktorý ich pritiahne svojou originalitou, kreativitou a nezabudnuteľným zážitkom ku knižniciam a k čítaniu.

  • 23. 3. 2017

   Do galérie Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo boli pridané fotografie.

   Vo štvrtok sa konalo okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, na ktorom nás reprezentovala žiačka 2.ročníka Ema Babjáková. Konkurencia bola obrovská. Emka získala diplom za účasť.

  • 24. 3. 2017

   Do galérie Čítame M. Ďuríčkovú boli pridané fotografie.

   V piatok sme si pripomenuli spisovateľku Máriu Ďuríčkovú a jej tvorbu v rámci rozvíjania čitateľskej gramotnosti. Žiaci si pozreli prezentáciu o jej tvorbe a spoločne sme čítali O Guľkovi Bombuľkovi, kde je zdôraznená sila priateľstva.

  • 22. 3. 2017

   Do galérie Deň vody boli pridané fotografie.

   Pri príležitosti Dňa vody sme si pripomenuli aká je voda pre život dôležitá a vytvorili sme aj umelecké dielo s názvom "More".

  • 28. 2. 2017

   Do galérie Talentárium 2017 boli pridané fotografie.

   Dnes našu školu reprezentovali Petra a Daniela na súťaži Talentárium v Zemplínskom osvetovom stredisku Michalovce. Získali 1.miesto vo svojej kategórii za scénku Hluchá babka.

  • 18. 2. 2017

   Do galérie Vystúpenie pre dôchodcov boli pridané fotografie.

  • 14. 2. 2017

   Do galérie Valentín boli pridané fotografie.

   Láska prichádza vtedy,  keď jeden toho druhého má rád práve preto, že je taký, aký je. Keď pochopí, že je jedinečný v celom vesmíre. Spomeňte si počas Valentína na niekoho, koho máte naozaj radi, takého aký je. A povedzte mu, že je pre Vás darom a to jedinečným v celom vesmíre. Aj my v našej škole sme si vyrobili "Valentínky", obdarovali jeden druhého vlastnoručne vyrobeným srdiečkom a vyjadrili slovne koho a prečo ho máme radi.

   Niečo z histórie:

   Valentín bol mučeníkom žijúcim za vlády cisára Claudia II.  Tento panovník rád a často viedol vojny, ale rímski muži jeho nadšenie nezdieľali a neradi vstupovali do vojska. Podľa Claudia bol ich dôvod jednoduchý: nechceli opúšťať svoje ženy a rodinu. Ženatých mužov nepovažoval za dobrých bojovníkov.  Preto zakázal všetky zásnuby a sobáše v celom Ríme. Valentín bol rímsky kňaz, ktorý aj napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil zamilované páry. Keď to cisár Claudius zistil, uväznil Valentína a odsúdil ho na trest smrti. Poprava sa konala 14. februára roku 296. Pred svojou smrťou napísal Valentín milostný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zaľúbil. A tak vzniklo prvé valentínske prianie. V roku 469 pápež Gelasius ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň na jeho počesť. Sv. Valentín sa tak stal patrónom zaľúbených.

  • 2. 2. 2017

   Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

  • 1. 2. 2017

   Do galérie Bezpečne na ceste boli pridané fotografie.

  • 1. 2. 2017

   Do galérie Čitateľský oriešok boli pridané fotografie.

   Naši žiaci sa zapojili do čitateľskej súťaže Čitateľský oriešok. Tvárou súťaže je známa moderátorka Adela Banášová. Úlohy sú zamerané na rozvoj čitateľskej gramotnosti, rozvíjajú u žiakov čítanie s porozumením, budujú pozitívny vzťah ku knihám, trénujú logické myslenie žiakov, podporujú využívanie získaných vedomostí v praxi. Žiaci dostali do rúk dva príbehy a pracovné listy. Po prečítaní príbehov riešili úlohy na pracovných listoch. Ich ďalšou úlohou bolo výtvarne stvárniť a prepojiť obidva príbehy na jeden výkres. Naši žiaci sa s úlohami popasovali naozaj skvele. Veríme, že ich práce sa budú usporiadateľom súťaže páčiť tak ako nám.

  • 19. 12. 2016

   Do galérie Divadlo Portál boli pridané fotografie.

   Dnes nás navštívili herci Divadla Portál a zahrali nám rozprávku Martinko Klingáč. Postava Martinka Klingáča, známa nie len zo slovenských rozprávok Pavla Dobšinského, ale aj po celom svete, ožila v činoherno-bábkovej rozprávke. Bolo to predstavenie s pesničkami o nešikovnej Hanke, ktorej pomôže Martinko Klingáč vyriešiť situáciu, do ktorej sa nečakane dostala. Má to však háčik, musí uhádnuť jeho meno.  Hanke sa to nakoniec podarilo.

  • 6. 12. 2016

   Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

   V pondelok sme sa učili oblečení za Mikulášov, vločku, čertíkov a anjela. Bolo to zábavné! A samozrejme sme cvičili program pre Mikuláša. Dnes sme svoj program predviedli v kultúrnom dome a Mikuláš nás zaň odmenil balíčkami. Prišiel aj čert. Ale ten mal smolu, pretože všetky deti si za krásny program zaslúžili balíček.

  • 16. 11. 2016

   Do galérie Miluj život, nie drogy! boli pridané fotografie.

   V rámci akcie Miluj život, nie drogy! sme so žiakmi urobili tri aktivity. Prvá bola zameraná na schopnosť vyjadriť pozitívne vlastnosti kamaráta, v druhej  žiaci kreslili a písali svoje ospravedlnenie osobe, ktorej ublížili a v tretej znázornili svoj postoj k drogám.

  • 15. 11. 2016

   Do galérie Výtvarná súťaž boli pridané fotografie.

   Prihlásili sme sa do výtvarnej súťaže Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany. Držte nám palce!

  • 28. 10. 2016

   Do galérie Záložka do knihy boli pridané fotografie.

   Zapojili sme sa do 6.ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Múdrosť ukrytá v knihách. Našou partnerskou školou bola ZŠ a MŠ Krušovice s ktorou sme si vymenili záložky. Do projektu sa prihlásilo 859 škôl s celkovým počtom 109 982 žiakov, a to z Českej republiky 204 škôl s celkovým počtom 23 394 žiakov a zo Slovenskej republiky 655 škôl s celkovým počtom 86 588 žiakov.

  • 24. 10. 2016

   Do galérie Čítame spolu boli pridané fotografie.

   Ministerstvo školstva zorganizovalo 24. októbra 2016 o 9.00 h spoločné čítanie rozprávky  v základných školách na celom území Slovenska. Touto iniciatívou chce počas Medzinárodného dňa školských knižníc podporiť vzťah detí a žiakov k čítaniu.Snahou ministerstva je aj takýmto príkladom priviesť deti a žiakov k pravidelnému čítaniu a zároveň posilniť pocit spolupatričnosti a súdržnosti.Do tejto peknej akcie sa zapojila aj naša škola.

  • 11. 10. 2016

   Do galérie Radi čítame boli pridané fotografie.

   Ministerstvo vyhlásilo školský rok 2016/2017 za Rok čitateľskej gramotnosti,  preto sme pozvali k nám do školy knihovníčky zo Zemplínskej knižnice v Trebišove. Predstavili nám dve knihy : Analfabeta Negramotná a Guľko Bombuľko. Zahrali sa s nami hru PEXESO s postavičkami z kníh, vysvetlili nám ako sa vyrába kniha, vyrábali sme lodičky z papiera atď. Bolo to zaujímavé i poučné a tešíme sa na ich ďalšiu návštevu.

  • 28. 9. 2016

   Do galérie Svetový deň mlieka v školách boli pridané fotografie.

   Svetový deň mlieka v školách je medzinárodnou každoročnou udalosťou podporovanou a propagovanou od roku 2000 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Mlieko a mliečne produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu rastúceho organizmu. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako sa zamerať na pomoc deťom, zvýšiť ich povedomie, upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti.

  Novinky

  Kontakt

  • Základná škola, Lastomír 144
   072 37 Lastomír č.144
  • +421 x 056/6473238

  Fotogaléria