Navigácia

Navigácia

  • 1. 6. 2017

   Do galérie MDD boli pridané fotografie.

   Medzinárodný deň detí sme oslávili návštevou kina, kde sme si pozreli animovanú komédiu Baby šéf. Baby šéf je v skutočnosti veľký boss. Navonok síce pôsobí ako milé bábätko, ale vo svojom vnútri je to skúsený biznismen posadnutý obchodnými úspechmi. Pracuje pre organizáciu BabyCorp a jeho hlavným poslaním je zistiť, prečo deti prehrávajú na trhu rodičovskej lásky.Preto sa vydá so svojimi pomocníkmi z BabyCorp  na špeciálnu misiu za záchranou rodičovskej lásky. A aby v boji proti konkurencii uspel, musí na svoju stranu získať aj svojho staršieho brata Tima, ktorý z jeho príchodu do rodiny veľmi veľkú radosť nemá, pretože bol doteraz jedináčikom, ktorý mal všetku rodičovskú lásku, a to mu samozrejme vyhovovalo. Všimne si však, že bábätko je iné a snaží sa odhaliť záhadu.  Bratia začnú spolupracovať a samozrejme všetko dobre dopadne. 

  • 30. 5. 2017

   Do galérie Športová olympiáda vo Vyšnej Rybnici boli pridané fotografie.

   V utorok 30.5.2017 sme sa zúčastnili XII. ročníka športovej olympiády vo Vyšnej Rybnici. Naše družstvo v zložení: Petra Babinčáková, Diana Mizerová, Šimon Tkáč a Adam Daduč získalo diplom v štafete s fúrikom, Petra Babinčáková získala 3.miesto v hode na cieľ - figurínu a Diana Mizerová získala 2. miesto v skoku vo vreci. Blahoželáme im a tešíme sa z umiestnení!

  • 16. 5. 2017

   Do galérie Návšteva z hvezdárne boli pridané fotogra

  • 9. 5. 2017

   Do galérie Na dopravnom ihrisku boli pridané fotografie.

   Bolo chladno a veterno, no my sme sa napriek tomu zabávali. Dopravné ihrisko v Sobranciach  s dopravnými značkami akreditované Ministerstvom školstva SR  je skvelou príležitosťou ako obohatiť naše vedomosti z dopravnej výchovy o dôležitú skúsenosť.Naši školáci mali možnosť vyskúšať si základy jazdy v cestnej premávke na šliapacích autíčkach, jazdu na štvorkolkách, pričom sa riadili dopravnými značkami.

   Ďakujeme skvelému majiteľovi a inštruktorovi pánovi Onderovi a celému jeho pracovnému tímu.

  • 5. 5. 2017

   Do galérie Práce na Fugovu domovinu boli pridané fotografie.

  • 4. 5. 2017

   Do galérie Slávik Slovenska 2017 - okresné kolo boli pridané fotografie.

   Dnes sa konalo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2017 na Základnej škole, Moskovská 1 v Michalovciach. Našu školu úspešne reprezentovala Valéria Kančiová, žiačka 1.ročníka. Získala 1.miesto v I.kategórii a dúfame, že nás bude reprezentovať aj na krajskom kole v Košiciach. Tešíme sa!!!laughsmileyyes

  • 26. 4. 2017

   Do galérie Deň Zeme boli pridané fotografie.

   Tento deň sa začal oslavovať od roku 1970. Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytovaných Zemou. Porozprávali sme sa o tom, ako by sme mohli našu Zem šetriť a chrániť. Pozreli sme si zopár krátkych filmov o našej Zemi, o tom aká je krásna i o tom, ako ju dokážeme ničiť. Nakoniec sme tvorili. Využili sme odpadový materiál a vyrobili sme si tiež  rámiky na fotografie.

  • 25. 4. 2017

   Do galérie Úspech vo výtvarnej súťaži boli pridané fotografie.

   V minisúťaži "Príroda a poľovníctvo očami detí" sa práca  našej žiačky Peťky Babinčákovej dostala medzi päť najlepších v kategórii do 10 rokov, ktoré predstavenstvo OPK v Michalovciach odmenilo vecnými cenami. Tešíme sa!

  • 12. 4. 2017

   Do galérie Svetový deň zdravia boli pridané fotografie.

   7. apríl 1948 sa uznáva za dátum vzniku Svetovej zdravotníckej organizácie. Odvtedy oslavuje Svetová zdravotnícka organizácia a s ňou celý svet v tento deň Svetový deň zdravia. Aj my sme si pripomenuli tento deň rôznymi aktivitami a súťažami a porozprávali sme sa o tom,  čo je pre naše zdravie dôležité.

    

  • 11. 4. 2017

   Do galérie Súťažili sme v Drahňove boli pridané fotografie.

   Zúčastnili sme sa recitačnej súťaže v Drahňove, kde sa naša žiačka Diana Mizerová umiestnila na 1.mieste vo svojej kategórii. Blahoželáme!

  • 6. 4. 2017

   Do galérie Slávik Slovenska 2017 - školské kolo boli pridané fotografie.

   Do súťaže Slávik Slovenska sa každoročne zapájame. Je to súťaž v speve ľudových piesní, ktorej garantom je Peter Dvorský. Súťažiaci, ktorí sa zapojili do  školského kola, sa tento rok umiestnili takto:

   1.miesto - Valika Kančiová

   2.miesto - Svetlana Šeňkiová

   3.miesto - Daniela Šeňkiová a Michaela Kančiová

  • 31. 3. 2017

   Do galérie Noc s Andersenom boli pridané fotografie.

   Minuloročný rekord bol prekonaný! Na Noc s Andersenom sa prihlásilo 235 verejných a školských knižníc na Slovensku. Noc v škole alebo Noc s Andersenom je podujatie, ktoré je u žiakov veľmi obľúbené. Deti priťahuje nezabudnuteľný večerný program, ktorý pre ne pripravujeme a ktorý ich pritiahne svojou originalitou, kreativitou a nezabudnuteľným zážitkom ku knižniciam a k čítaniu.

  • 23. 3. 2017

   Do galérie Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo boli pridané fotografie.

   Vo štvrtok sa konalo okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, na ktorom nás reprezentovala žiačka 2.ročníka Ema Babjáková. Konkurencia bola obrovská. Emka získala diplom za účasť.

  • 24. 3. 2017

   Do galérie Čítame M. Ďuríčkovú boli pridané fotografie.

   V piatok sme si pripomenuli spisovateľku Máriu Ďuríčkovú a jej tvorbu v rámci rozvíjania čitateľskej gramotnosti. Žiaci si pozreli prezentáciu o jej tvorbe a spoločne sme čítali O Guľkovi Bombuľkovi, kde je zdôraznená sila priateľstva.

  • 22. 3. 2017

   Do galérie Deň vody boli pridané fotografie.

   Pri príležitosti Dňa vody sme si pripomenuli aká je voda pre život dôležitá a vytvorili sme aj umelecké dielo s názvom "More".

  • 28. 2. 2017

   Do galérie Talentárium 2017 boli pridané fotografie.

   Dnes našu školu reprezentovali Petra a Daniela na súťaži Talentárium v Zemplínskom osvetovom stredisku Michalovce. Získali 1.miesto vo svojej kategórii za scénku Hluchá babka.

  • 18. 2. 2017

   Do galérie Vystúpenie pre dôchodcov boli pridané fotografie.

  • 14. 2. 2017

   Do galérie Valentín boli pridané fotografie.

   Láska prichádza vtedy,  keď jeden toho druhého má rád práve preto, že je taký, aký je. Keď pochopí, že je jedinečný v celom vesmíre. Spomeňte si počas Valentína na niekoho, koho máte naozaj radi, takého aký je. A povedzte mu, že je pre Vás darom a to jedinečným v celom vesmíre. Aj my v našej škole sme si vyrobili "Valentínky", obdarovali jeden druhého vlastnoručne vyrobeným srdiečkom a vyjadrili slovne koho a prečo ho máme radi.

   Niečo z histórie:

   Valentín bol mučeníkom žijúcim za vlády cisára Claudia II.  Tento panovník rád a často viedol vojny, ale rímski muži jeho nadšenie nezdieľali a neradi vstupovali do vojska. Podľa Claudia bol ich dôvod jednoduchý: nechceli opúšťať svoje ženy a rodinu. Ženatých mužov nepovažoval za dobrých bojovníkov.  Preto zakázal všetky zásnuby a sobáše v celom Ríme. Valentín bol rímsky kňaz, ktorý aj napriek cisárovmu zákazu tajne sobášil zamilované páry. Keď to cisár Claudius zistil, uväznil Valentína a odsúdil ho na trest smrti. Poprava sa konala 14. februára roku 296. Pred svojou smrťou napísal Valentín milostný list dcére väzenského dozorcu, do ktorej sa zaľúbil. A tak vzniklo prvé valentínske prianie. V roku 469 pápež Gelasius ustanovil deň smrti sv. Valentína za pamätný deň na jeho počesť. Sv. Valentín sa tak stal patrónom zaľúbených.

  • 2. 2. 2017

   Do galérie Karneval boli pridané fotografie.

  • 1. 2. 2017

   Do galérie Bezpečne na ceste boli pridané fotografie.

  Novinky

  Kontakt

  • Základná škola, Lastomír 144
   072 37 Lastomír č.144
  • +421 x 056/6473238

  Fotogaléria