Navigácia

Navigácia

  • Tvorivé dielne

   Do galérie Tvorivé dielne boli pridané fotografie.

   Dnes sme sa stretli o 13.30 v škole na tvorivých dielňach. Deti vystúpili so svojim vianočným programom a potom spolu s rodičmi vyrábali rôzne výrobky.

  • Vianočná výzdoba školy

   Do galérie Vianočná výzdoba školy boli pridané fotografie.

  • Divadlo Portál - Zbojnícka kráľovná

   Do galérie Divadlo Portál boli pridané fotografie.

   Rozprávkový príbeh o začínajúcom zbojníkovi, ktorý sa vydá na kráľovský dvor ukradnúť princeznú a svete, kde zlodej nemusí byť zlý a kráľovná vždy len dobrá. Čo všetko sa môže stať, keď sa vám prvá lúpež nepodarí sme sa dozvedeli vo veselej rozprávke s pesničkami.

  • Týždeň boja proti drogám

   Do galérie Týždeň boja proti drogám boli pridané fotografie.

   V rámci akcie Týždeň boja proti drogám, sme sa venovali téme „Chceme (vieme) žiť zdravo“. Počas celého týždňa sme sa rôznymi aktivitami zoznamovali s témou projektu. Aké aktivity si pre náš naši učitelia pripravili? V úvode nás oboznámili so zásadami zdravého životného štýlu prostredníctvom prezentácie. Osvojené poznatky sme si overili formou kvízu. Ako „chutí“ zdravie, sme si vyskúšali pri spoločnej aktivite, keď sme z prinesených kusov ovocia a zeleniny, vytvárali rôznych panáčikov. Ovocie aj zeleninu sme potom s chuťou zjedli. za domácu úlohu sme mali opísať ako vyzerá náš deň z hľadiska stravy a pohybu. Spoločne sme riešili rôzne pracovné listy a zhotovovali obrázky na tému zdravý životný štýl. Projekt sa nám veľmi páčil o čom svedčia aj tieto fotografie.

  • Záložka do knihy spája školy

   Do galérie Záložka do knihy spája školy boli pridané fotografie.

   Zapojili sme sa do 8.ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy:

   Tajuplný svet knižných príbehov

   Našou partnerskou školou bola ZŠ a MŠ Podolí

   s ktorou sme si vymenili záložky.

    

   Do projektu sa prihlásilo 1 134 škôl s celkovým počtom 138 248 žiakov, a
   to z Českej republiky 337 škôl s celkovým počtom 37 073 žiakov a zo
   Slovenskej republiky 797 škôl s celkovým počtom 101 175 žiakov.

  • Oznámenie

   Riaditeľka školy v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní( školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov (podľa § 150 ods.5) oznamuje, že poskytuje žiakom  Základnej školy, Lastomír 144 dňa 27.10.2017 riaditeľské voľno.

  • 9. 10. 2017

   Na našom multifunkčnom ihrisku sme sa učili poznávať dopravné značky a riešiť dopravné situácie.

  • Európsky týždeň športu

   Tretí ročník celoeurópskej aktivity Európsky týždeň športu sa v roku 2017 konal od 23. do 30. septembra.V rámci Európy sa do ETŠ zapojilo 32 krajín.Slovensko prispelo organizáciou 598 podujatí vo viac než 360 mestách/obciach a zašportovalo si 155 000 detí a dospelých.Na podporu ETŠ prebiehali športové aktivity už od 1.9. do 15.10.2017.V danom období sa na 890 akciách zúčastnil rekordný počet účastníkov, vyše 279 000. Aj naša škola sa zapojila do tejto aktivity dňa 29.9.2017.

  • 22. 9. 2017

   Do galérie Začiatok školského roka boli pridané fotografie.

  • Vitajte v školskom roku 2017/2018

   Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018 sa bude konať 4. septembra 2017 o 9:00 na školskom dvore.

  • 23. 6. 2017

   Do galérie Školská športová olympiáda boli pridané fotografie.

   Tento rok si žiaci zmerali sily v týchto disciplínach:

   Beh na 50 m

   Chlapci:

   1.miesto – Stanislav Kora

   2.miesto – Adam Daduč

   3.miesto – Justin Mizer

   Dievčatá:

   1.miesto – Andrea Dadučová

   2.miesto – Svetlana Šenkiová

   3.miesto – Miška Kančiová

   Skok do diaľky

   Chlapci:

   1.miesto – Adam Daduč

   2.miesto - Stanislav Kora

   3.miesto – Justin Mizer

   Dievčatá:

   1.miesto – Petra Babinčáková

   2.miesto – Andrea Dadučová

   3.miesto – Sabína Papcunová

    

   Beh cez prekážky

   Chlapci:

   1.miesto – Adam Daduč

   2.miesto - Stanislav Kora

   3.miesto – Adrián Kora

   Dievčatá:

   1.miesto – Svetlana Šenkiová

   2.miesto – Sára Čičáková

   3.miesto – Petra Babinčáková

  • 15. 6. 2017

   Do galérie Exkurzia boli pridané fotografie.

   V utorok 13.6.2017 sme sa vybrali spoznávať krásy nášho Slovenska. Exkuria do Jasovskej jaskyne bola naozaj zaujímavá. Jasovská jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne Národného parku Slovenský kras. Známa je výskytom bohatej kalcitovej sintrovej výplne, pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, širokým druhovým zastúpením netopierov, viacerými archeologickými nálezmi i zaujímavou históriou. V rámci jaskýň Slovenského a Aggtelekského krasu je zaradená do svetového prírodného dedičstva. Už sa tešíme o rok, čo nové spoznáme.

  • 12. 6. 2017

   Do galérie Slávik Slovenska 2017 - krajské kolo boli pridané fotografie.

   Slávik Slovenska má krásnu a bohatú históriu. Jeho tvorcovia, organizátori, spoluorganizátori, podporovatelia a nadšenci, veria a dúfajú, že slávičí hlások, ktorý vychádza z hrdielok tých najjemnejších a najkrajších ľudských bytostí – našich detí – nikdy nezanikne! Že v ňom neumlkne poklad, ktorý je v našich srdciach prítomný kdekoľvek sme – krištáľovo čistá slovenská ľudová pieseň. Tohto roku sa konal už 27.ročník tejto prestížnej detskej speváckej súťaže. V krajskom kole našu školu reprezentovala víťazka okresného kola – Valéria Kančiová, malá prváčka s veľkým hlasom.

  • 7. 6. 2017

   Do galérie Zalužicki poľo boli pridané fotografie.

   Naša speváčka Valička nás reprezentovala aj v súťaži Ej Zalužicki poľo, ktorá nie je postupová, v Zalužiciach. Získala diplom za účasť.

  • 1. 6. 2017

   Do galérie MDD boli pridané fotografie.

   Medzinárodný deň detí sme oslávili návštevou kina, kde sme si pozreli animovanú komédiu Baby šéf. Baby šéf je v skutočnosti veľký boss. Navonok síce pôsobí ako milé bábätko, ale vo svojom vnútri je to skúsený biznismen posadnutý obchodnými úspechmi. Pracuje pre organizáciu BabyCorp a jeho hlavným poslaním je zistiť, prečo deti prehrávajú na trhu rodičovskej lásky.Preto sa vydá so svojimi pomocníkmi z BabyCorp  na špeciálnu misiu za záchranou rodičovskej lásky. A aby v boji proti konkurencii uspel, musí na svoju stranu získať aj svojho staršieho brata Tima, ktorý z jeho príchodu do rodiny veľmi veľkú radosť nemá, pretože bol doteraz jedináčikom, ktorý mal všetku rodičovskú lásku, a to mu samozrejme vyhovovalo. Všimne si však, že bábätko je iné a snaží sa odhaliť záhadu.  Bratia začnú spolupracovať a samozrejme všetko dobre dopadne. 

  • 30. 5. 2017

   Do galérie Športová olympiáda vo Vyšnej Rybnici boli pridané fotografie.

   V utorok 30.5.2017 sme sa zúčastnili XII. ročníka športovej olympiády vo Vyšnej Rybnici. Naše družstvo v zložení: Petra Babinčáková, Diana Mizerová, Šimon Tkáč a Adam Daduč získalo diplom v štafete s fúrikom, Petra Babinčáková získala 3.miesto v hode na cieľ - figurínu a Diana Mizerová získala 2. miesto v skoku vo vreci. Blahoželáme im a tešíme sa z umiestnení!

  • 16. 5. 2017

   Do galérie Návšteva z hvezdárne boli pridané fotogra

  • 9. 5. 2017

   Do galérie Na dopravnom ihrisku boli pridané fotografie.

   Bolo chladno a veterno, no my sme sa napriek tomu zabávali. Dopravné ihrisko v Sobranciach  s dopravnými značkami akreditované Ministerstvom školstva SR  je skvelou príležitosťou ako obohatiť naše vedomosti z dopravnej výchovy o dôležitú skúsenosť.Naši školáci mali možnosť vyskúšať si základy jazdy v cestnej premávke na šliapacích autíčkach, jazdu na štvorkolkách, pričom sa riadili dopravnými značkami.

   Ďakujeme skvelému majiteľovi a inštruktorovi pánovi Onderovi a celému jeho pracovnému tímu.

  • 5. 5. 2017

   Do galérie Práce na Fugovu domovinu boli pridané fotografie.

  • 4. 5. 2017

   Do galérie Slávik Slovenska 2017 - okresné kolo boli pridané fotografie.

   Dnes sa konalo okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2017 na Základnej škole, Moskovská 1 v Michalovciach. Našu školu úspešne reprezentovala Valéria Kančiová, žiačka 1.ročníka. Získala 1.miesto v I.kategórii a dúfame, že nás bude reprezentovať aj na krajskom kole v Košiciach. Tešíme sa!!!laughsmileyyes

  strana:

  Novinky

  Kontakt

  • Základná škola, Lastomír 144
   072 37 Lastomír č.144
  • +421 x 056/6473238

  Fotogaléria